Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Jelenec
Gímes község

Rekonštrukcia miestnej komunikácie so zabudovaním prvkov zelenej infraštruktúry

Logo Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidiekaLogo Program rozvoja vidieka SRLogo Ministerstvo poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Názov projektu: Rekonštrukcia miestnej komunikácie so zabudovaním prvkov zelenej
infraštruktúry

Hlavný cieľ: Prostredníctvom investičných aktivít zameraných na rekonštrukciu miestnej komunikácie v obci Jelenec sa dosiahnu primárne ciele projektu: oživenie znevýhodnenej vidieckej oblasti, zlepšenie (skvalitnenie) prepojenia vidieckej oblasti so širšou dopravnou sieťou, zaistenie lepšej (kvalitnejšej) dopravnej obslužnosti jednotlivých častí obce, skvalitnenie dopravnej infraštruktúry obce, zlepšenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky na miestnej komunikácii, zaistenie bezpečnejšieho, pohodlnejšieho pohybu obyvateľov a návštevníkov obce a projekt prispeje k miestnemu ekonomickému rozvoju. Realizáciou projektu sa zlepší aj vizuálny charakter obce, kvalita a dostupnosť miestnej dopravnej infraštruktúry, čo bude mať za následok zvýšenie bezpečnosti obyvateľov i návštevníkov obce, zlepšenie úrovne ochrany ich zdravia a životov ako účastníkov cestnej premávky. Projekt výrazne napomôže kvalitnejšiemu prepojeniu jednotlivých častí obce. Investícia do miestnej komunikácie a jej okolia prispeje k oživeniu znevýhodnenej vidieckej oblasti, k akcelerácii miestneho ekonomického rozvoja a tiež k zvýšeniu konkurencieschopnosti obce.

Hlavné a špecifické ciele projektu:

• zlepšenie dopravnej obslužnosti, zaistenie kvalitnejšieho prepojenia jednotlivých častí obce, oživenie znevýhodnenej vidieckej oblasti a kvalitnejšie (lepšie) prepojenie vidieckej oblasti so širšou dopravnou sieťou
  • zlepšenie a rozvoj nedostatočne vybudovanej miestnej dopravnej infraštruktúry
  • vytvorenie bezpečnej a atraktívnej miestnej komunikácie zohľadňujúcej miestnu situáciu a potreby vidieckeho obyvateľstva
  • zlepšenie bezpečnosti účastníkov premávky na miestnej komunikácii v obci, zvýšenie bezpečnosti a pohodlia pre chodcov (obyvateľov obce a návštevníkov obce)
  • zlepšenie vzhľadu obce a jej atraktivity pre obyvateľov a návštevníkov, zvýšenie kvality života ľudí na vidieku, podpora marginalizovaných skupín v obci
  • podpora hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce a dosiahnutie pozitívnych zmien v obci, stimulovanie miestneho ekonomického rozvoja a zvýšenie atraktivity pre vidiecky turizmus (cestovný ruch)
  • skvalitnenie (rozšírenie) zelenej infraštruktúry obce, znižovanie regionálnych disparít
  • vytvorenie podmienok pre realizáciu ďalších rozvojových aktivít v znevýhodnenej vidieckej oblasti, napĺňanie strategických rozvojových plánov obce a mikroregiónu

Maximálna výška nenávratného finančného príspevku: 23 842,07 EUR

Plagát - Rekonštrukcia miestnej komunikácie_JELENEC.pdf (148.21 kB)

Obecný úrad

Voľby a referendá

Harmonogram vývozu odpadu

vývoz odpadu 2024

Celý rok 2024 je v tomto odkaze Typ: PDF dokument, Velkosť: 285.54 kB

Múzeum rodu Forgach

Múzeum Jelenec

Pre viac informácií kliknite na obrázok.

Több információért kattintson a képre.

WiFi pre Teba

Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku

Cenník sadzieb - prenájom kultúrneho domu

Partnerská obec

balaton-vilagos

Obstaranie strojno-technologického vybavenia zberného dvora – Obec Jelenec

Dobudovanie základnej technickej infraštruktúry v obci Jelenec

Dobudovanie základnej technickej infraštruktúry v obci Jelenec

dnes, sobota 27. 4. 2024
slabý dážď 16 °C 7 °C
slabý dážď, dosť čerstvý južný vietor
vietorJ, 6.27m/s
vlhkosť63%
zrážky1.57mm

Návštevnosť:

CELKOM:1125394

Obecný úrad Jelenec
Hlavná 126,
951 73 Jelenec

tel:  037/6313204
fax: 037/7764953
e-mail: obec.jelenec@jelenec.sk
web: www.jelenec.sk

Kalendár vývozu odpadu

Hrad Gýmeš

Presmerovanie na stránku www.hradgymes.sk

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu: