SVK
HU
GER
ENG
23.04.18, Pondelok
Meniny má : Vojtech
 
:. AKTUALITY
 
obr
obr
[ o stránke ]
 

:. ANKETA .:
Páči sa Vám Múzeum rodu Forgách?
64%
36%
Spolu hlasovalo : 10911

:. PARTNERSKÁ OBEC .:

Dátum: 26. 06. 2012    Autor: Obecný úrad
Šíritelia dobrého mena
( Pozn. článok aj s obrázkami nájdete tu: http://www.jelenec.sk/docs/jelenka/siritelia_dobreho_mena.pdf )

Občianske združenie – Jelenka zastrešuje činnosť folklórnych súborov: DFS Jelenček a FS Jelenka. Počas celého roka sa zúčastňujú rôznych kultúrnych podujatí, kde reprezentujú nielen„ Požitavský folklór “, ale šíria aj dobré meno obce Jelenec.


12.4.2012 – sa dievčenská spevácka skupina DFS Jelenček zúčastnila Krajskej súťažnej prehliadky: „Festival ľudovej hudby 2012“ v KOS Nitra, kde si vybojovala 1. miesto v Nitrianskom kraji a postúpila do celoslovenského kola v kategórii Detských speváckych skupín.

Úspešné speváčky: Kika Vargová, Monča Kovaneczová, Monča Borbélyová, Aďa Andrašková, Celin Olláriová, Marianka Fazekašová, Nikol Makóová a Lívi Borbélyová.
31.4.2012 – FS Jelenček a FS Jelenka prijali pozvanie „ Mlynu Anastázia „ v Pohraniciach a vytvorili pestrý folklórny program ku „Stavaniu mája“ v tejto obci. Na záver boli deti odmenené bohatým občerstvením zavàšeným sladkým prekvapením v podobe torty.


8.5.2012 – Obec Neverice oslavovala 67.výročie Oslobodenia a pri tejto príležitosti FS Jelenček aj FS Jelenka vystúpili v miestnom amfiteátri. Po slávnostnom ohňostroji a zapálení vatry venovali „ Neveričanom“ hodinový folklórny program, ktorý bol prijatý a hodnotený veľmi kladne nielen u predstaviteľov usporiadateľských organizácii, ale aj u divákov.


9. – 10.6.2012 – sa dievčenská spevácka skupina DFS Jelenček zúčastnila celoslovenského kola „Festival ľudovej hudby“ v Habovke na Orave. Dievčatá svoje vystúpenie zvládli veľmi dobre a získali bronzové ocenenie vo svojej kategórii. Veľká vďaka patrí všetkým za dôstojnú reprezentáciu nielen Nitrianskeho kraja, ale aj našej obce.


16.6.2012. - DFS Jelenček vystúpil na Obecných oslavách v obci Žihárec s programom:
„Hra na tetku“ a spevácka skupina s víťazným programom: „Dievčence, do kolesa!“. V bohatom medzinárodne zastúpenom programe si udržali kvalitnú úroveň, čo kladne zhodnotili nielen diváci, ale aj usporiadatelia a predstavitelia obce.


23.6.2012 – FS Jelenka spolu s DFS „ Czardasie “ z Poľska vystúpila na Matičných slávnostiach v Čakajovciach, ktoré sa konali na miestnom futbalovom štadióne. FS Jelenka sa prezentovala svojimi „párovými a kolesovým“i tancami z Požitavia. Prítomné obecenstvo hodnotilo vystúpenie oboch súborov pozitívne.


24.6.2012 -- Medzinárodný folklórny festival JELENEC 2012.
Samotnému folklórnemu popoludniu predchádzala „krojovaná“ slávnostná svätá omša v miestnom kostole, ktorej sa zúčastnili okrem veriacich aj DFS Jelenček, FS Jelenka a DFS „Czardasie“ z Poľska. Popoludní sa konal samotný folklórny program k 21. výročiu vzniku DFS Jelenček. V bohatom programe okrem domácich súborov vystúpili poľskí „ Gorali “, čakajovskí a chorvátski „Matičiari“. Veríme, že sa program návštevníkom festivalu páčil a splnil tak svoje poslanie: „ Rozširovať dobré meno našej obce a zároveň udržiavať túto dlhoročnú tradíciu v Jelenci “. Veľká vďaka patrí všetkým sponzorom, rodičom detí a členom OZ Jelenka za kvalitnú organizáciu a priebeh podujatia.

Fotografie sú uverejnené na Facebooku: Folklórny súbor Jelenček a Jelenka ( http://www.facebook.com/pages/Folkl%C3%B3rny-s%C3%BAbor-Jelen%C4%8Dek-a-Jelenka/127684240622887 )

Milí „Jelenčania“, oceňte aj vy, týchto šíriteľov dobrého mena vašej obce a príďte ich podporiť na kultúrne vystúpenia!

Spracovala: Mgr. Žofia Magátová

Ostatné fotky

:. PREDPOVEĎ POČASIA .:
:. NAJČÍTANEJŠIE SPRÁVY .:
Odhalenie pamätnej tabule Zoltána Kodálya
Čítanosť:  1285
Mesiac úcty k starším - fotky 
Čítanosť:  1098
Mikuláš 2017 - fotky
Čítanosť:  966
Detský maškarný ples 2018
Čítanosť:  936
Uznesenie (17.12.2017)
Čítanosť:  892

Harmonogram vývozu komunálneho a separovaného odpadu
Harmonogram sa otvorí kliknutím na tento odkaz:


Videá z Jelenca
Videa

Rekonštrukcia centrálnej casti obce Jelenec
Rekonstrukcia
Nevernet
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr
obr